Profesjonalny wybieg dla psów
Kategoria
projekt rejonowy mały >
9 - Stare Miasto
Nazwa projektu
Profesjonalny wybieg dla psów
Skrócony opis projektu
Zagospodarowanie terenu po dzikim i nielegalnym parkingu, pod wybieg dla psów
Opis projektu
Propozycja zagospodarowania terenu po nielegalnym parkingu wydaje mi się bardzo realna, ponieważ wiele osób zgłasza chęć powstania wybiegu dla psów na terenie parku stare koryto warty. Miejsce parku jest super, spotyka się tu wiele osób, toczy się życie towarzyskie, jest piekny plac zabaw dla dzieci, kontener art dla młodszych i starszych na relaks i zabawę, jest wiele ławek aby przysiąść. Jednak jest wśród mieszkańców wielka potrzeba wybiegu dla psów. Gdzie psy będą mogły się beztrosko wybiegać nie zagrażając bezpieczeństwu osób przebywających w parku, właściciel będzie miał większa kontrolę nad psem na terenie ogrodzonym o przeznaczonym dla psiaków. Teren ten jest praktycznie przylegający do parku i super wkomponował by się jako wybieg dla psiaków.
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Ulica, rejon ulic
Czartoria 7, teren pomiędzy czartoria 7 a al orderu usmiechuInne istotne informacje dotyczące lokalizacji
Nielegalny parking na terenie należącym do miastaUzasadnienie realizacji projektu
Jako uzasadnienie potrzeby powstania wybiegu dla psów jest przedewszyatkim głos mieszkańców starego miasta. Liczba osób posiadających psy jest duża tak więc wybieg jest bardzo potrzebny.
Projektowanie uniwersalne
Czy projekt jest zgodny z zasadami projektowania uniwersalnego:
TAK
Miejsce to znajduje się na terenie beż barier architektonicznych co ułatwi np osobom na wózku wjechanie na wybieg dla psów i spuszczenie że smyczy swojego pupila.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu | Koszt [w zł] |
---|---|
Oplotowanie 30tys
|
30 000 |
Kosze 5.000
|
5 000 |
Zieleń 15000 | 15 000 |
SUMA: | 50 000 |
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Łączny koszt utrzymania zrealizowanego projektu w trakcie kolejnych 5 lat (np. koszty sprzątania, energii, wody, bieżących remontów, konserwacji)
SUMA: | 5 000 |
Dodatkowe załączniki
Zdjęcie terenu | received_317302294725852.jpeg |
Zdjęcie terenu | received_317302294725852.jpeg |
Kontakt do wnioskodawcy
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany pod względem formalnym przez Gabinet Prezydenta.
Wydział Gospodarki Nieruchomościami nie rekomenduje projektu do kolejnego etapu.
Uzasadnienie: Wydział Gospodarki Nieruchomościami opiniuje projekt negatywnie i nie przekazuje do kolejnego etapu. Informujemy, iż zgodnie z § 4 ust. 2 pkt. 9) Załącznika nr 1 do uchwały Nr XCIX/1950/VIII/2024 RADY MIASTA POZNANIA z dnia 26 marca 2024 r. - ZASADY I TRYB POZNAŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2025, Wydział Gospodarki Nieruchomościami weryfikuje projekty m.in. pod względem postępowań prowadzonych w stosunku do gruntów miejskich. Odnośnie wskazanego terenu tut. Wydział prowadzi postępowanie mające na celu zagospodarowanie terenu w myśl projektowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zakłada przeznaczenie terenu pod zieleń urządzoną, z dopuszczeniem obiektów uzupełniających.
1. Czy wnioskodawca określił dokładną lokalizację projektu:
tak
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
2. Czy własność gruntu umożliwia realizację projektu – tzn. czy grunt znajduje się w zasobie Miasta Poznania lub Skarbu Państwa (we władaniu Miasta):
tak
3. Czy prowadzone są postępowania w stosunku do gruntów miejskich, które uniemożliwiałyby realizację zadania:
tak
4. Czy nieruchomość zagrożona jest utratą własności:
nie
5. Czy projekt ma być realizowany na terenach fortyfikacji poznańskich:
nie
6. Czy opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu, którego zapisy mogą być niezgodne z założeniami zgłaszanego projektu:
tak
:: Tak, opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Chwaliszewo", którego zapisy mogą być niezgodne z założeniami zgłaszanego projektu.
7. Czy zawarta jest umowa partycypacyjna z Miastem:
nie
Zespół obradował w składzie: Michał Urbański, Kamila Żurek, w dniu 05.07.2024 r.
Złożone odwołanie
Treść odwołania:
W związku z odrzuceniem wniosku o profesjonalny wybieg dla psów chce złożyć odwolanie. Uzasadnienie wydziału gospodarki nieruchomosciami iż plan zagospodarowania przestrzennego zakłada przeznaczenie terenu pod zieleń urządzoną z dopuszczeniem obiektów uzupełniajacych- uważam iż teren przy ul Czartoria 7 jest tak duży iż można go przeznaczyć np od strony sąsiadującej z budynkiem na ławki i zieleń ciesząca oko dla ludzi a dalszą część odgrodzić i zrobić wybieg dla psów. Teren byłby idealny pod względem zacienienia.w w/w sprawie grupa mieszkańców wzięła udział w sesji Rady Osiedla Stare Miasto, gdzie również Radni wyrazili swoją pozytywną opinię i poparcie pomysłu powstania w tym miejscu wybiegu dla psów. W okolicy jest bardzo dużo psów i mieszkańcy bardzo potrzebują takiego miejsca, ten projekt jest dla mieszkańców bardzo ważny. Proszę w imieniu własnym, mieszkańców oraz psiaków o pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy.
Decyzja ostateczna po odwołaniu: | |
---|---|
Projekt jest rekomendowany do realizacji
-
NIE
Uzasadnienie
podtrzymano rekomendację negatywną
Udokumentowanie kontaktu z Wnioskodawcą
Spotkanie odwoławcze: 16/09/24 g.11:30
Zespół Obradował w składzie
P.Pawełczak, K.Żurek, M.Radziwonka, M.Urbański, S.Prymas, M.Rucka,J.Wieczorek, M.Potapowicz, M.Sobczak
|
Opiniowanie projektu przez:
-
dodatkowa rekomendacja:
Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków (MKZ)
Projekt NIE jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
Karta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: nieUzasadnienie W kwietniu 2022 roku MKZ, na wniosek Zarządu Zieleni Miejskiej, wydał pozwolenie na renowację ceglanego muru oporowego przy granicy działki nieruchomości przy ul. Czartoria 7, ujętego w Gminnej ewidencji zabytków. Prace te zostały wykonane i odebrane ze stanowiska konserwatorskiego. Z uwagi na ochronę zabytku, stanowiącego ważny ślad starego koryta Warty, nie należy lokalizować wybiegu dla psów w bezpośrednim sąsiedztwie tego muru.Zespół Obradował w składzie: Agnieszka Jakubowska Kierownik Oddziału I Ochrony Zabytków Nieruchomych Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków